Blog

Obecnie niemal każde przedsiębiorstwo reklamuje się w sieci za pomocą strony internetowej. Fakt, że możemy dotrzeć do setki użytkowników w ciągu dnia nie oznacza jednak, że staną się oni naszymi klientami. Do tego trzeba czegoś więcej. Strona musi sprzedawać, a żeby tak było, powinna spełniać kilka warunków. Dzięki nim użytkownik zamieni się w klienta, a Ty wreszcie zobaczysz długo oczekiwane rezultaty.Zakładając własną stronę internetową musisz pamiętać o tym, że biznes, o którym będzie opowiadać prawie na pewno już istnieje. W dzisiejszych czasach trudno wymyślić coś w pełni oryginalnego, zwłaszcza jeśli działalność ma być dochodowa. Dlatego trzeba się liczyć z tym, że pomysł – nieważne jak dobry – z pewnością został już zrealizowany. Jak zatem wyróżnić się na tle konkurencji?

 

Kiedy potencjalny klient odwiedza Twoją stronę internetową, jednocześnie wertuje kilka innych. W ten sposób porównuje oferty poszczególnych firm, by wybrać tę najlepszą dla siebie. Zazwyczaj na jego decyzję wpływa drobiazg, np. koszt wysyłki albo fakt, że strona internetowa wygląda bardziej profesjonalnie i wzbudza zaufanie. Chętniej kupujemy od tych, którzy dbają o wizerunek swojej marki i dobry content, niż od tych, którzy nie chcą tracić czasu na podobne zmagania. I to jest właśnie jedna z żelaznych zasad sprzedaży online – dbanie o content i przejrzystość strony.

 

Jasno przedstawiona oferta i ciekawe opisy wzbogacone o estetyczną oprawę graficzną sprawiają, że klient od razu dostaje to czego szuka bez zbędnego przeklikiwania między podstronami. Udaje się na dłużej utrzymać jego uwagę w jednym miejscu i powiedzieć mu wiele rzeczy jednocześnie: Jesteśmy profesjonalni, najlepsi na tym obszarze, mamy konkurencyjne ceny. Ważne, by klient dowiedział się tego w ciągu niespełna minuty, bo później łatwo utracić jego zainteresowanie. Jeśli już na początku pobudzisz jego ciekawość, będzie chciał dowiedzieć się więcej.

 

Chcesz skutecznie sprzedawać online? Dbaj o ruch na stronie

 

Poza ofertą potencjalny klient będzie chciał dowiedzieć się o firmie czegoś więcej. Musisz mu to dać. Oprócz podstawowych informacji na temat samej działalności, konieczne jest udostępnienie innych treści bezpośrednio związanych z Twoim przedsiębiorstwem. Najlepiej zrobić to za pomocą bloga. To absolutnie podstawowe narzędzie komunikacji na stronie internetowej, które dzięki zawartości słów kluczowych, pomoże dotrzeć na nią użytkownikom, którzy nigdy nie słyszeli o Twojej firmie. Jeśli ktoś poważnie myśli o nawiązaniu dłuższej współpracy, chętnie dowie się, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, w jakie projekty się angażuje i co odróżnia je od innych firm.

 

Na podobnej zasadzie będzie działała zakładka FAQ. Dzięki niej użytkownicy mają szansę zapoznać się z najważniejszymi informacjami i rozwiązać ewentualne wątpliwości. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak jak w przypadku bloga, tak i w Najczęściej Zadawanych Pytaniach można używać wielu fraz kluczowych i tym samym zadbać o wyższą pozycję w wyszukiwarce. Z pewnością nie jest to bez znaczenia, jeśli naprawdę zależy Ci na skutecznej sprzedaży online.

 

Strona internetowa to nie wszystko, czyli jak jeszcze sprzedawać online

 

Dbałość o estetykę i ciekawe, merytoryczne treści na stronie sprawia, że stopniowo budujemy zaufanie i zainteresowanie internautów. Dzięki temu tworzymy sieć kontaktów, którą warto powiększać o osoby spoza grupy. Jak dotrzeć do ludzi, którzy interesują się tematyką związaną z Twoją firmą, ale nie wiedzą o jej istnieniu? Wystarczy zaangażować się w prowadzenie kanałów w social mediach, gdzie masz możliwość targetowania postów i skupiania się na grupach docelowych.

 

Budowanie społeczności za pomocą Facebooka, Instagrama, Twittera i LinkedIna to pomocne i przede wszystkim skuteczne działanie w sprzedaży internetowej. Docieranie do osób autentycznie zainteresowanych Twoją usługą zwiększa szansę na przekształcenie użytkownika w stałego klienta.

 

Jak sprzedawać online – podsumowanie

 

Aby strona internetowa zmieniła się w potężne narzędzie reklamowe skutecznie ściągające klientów, należy zadbać o to, by była dobrze zaprojektowana, tj. przejrzysta i łatwa w obsłudze. Drugim warunkiem jest ciekawa i merytoryczna treść, która powinna znaleźć się na stronie i zatrzymać uwagę odwiedzających na dłużej. Warto wykorzystać do tego zakładki blog i FAQ, które pozwolą nam naszpikować się słowami kluczowymi. Istotną rolę odgrywają także nasze działania w social mediach, które pozwalają skupić wokół firmy uwagę osób naprawdę zainteresowanych naszymi usługami. To wszystko przekłada się na budowanie społeczności składającej się już nie z anonimowych internautów, a potencjalnych klientów.

 

Wiesz już co robić, by skutecznie sprzedawać online. Teraz wystarczy, że codziennie poświęcisz trochę czasu na budowanie relacji z użytkownikami. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, bo prowadzenie przedsiębiorstwa pochłania cały Twój czas, skontaktuj się z nami, a my zrobimy wszystko za Ciebie! W sinGRAPH wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywny wizerunek firmy i budowanie długofalowych relacji. Razem możemy przekształcić użytkowników w lojalnych klientów!

 

ADRES I GODZINY OTWARCIA

sinGRAPH
ul. STRUMIEŃSKIEGO 12
41-400 MYSŁOWICE
Poniedziałek - Piątek
od 8:00 do 16:00

   +48 32 223 87 80
   +48 600 901 018
   +48 696 293 877
   info@singraph.pl


NIP: 222-015-22-04 • Regon: 271026966
85 1050 1214 1000 0090 7181 9594 • ING Bank Śląski

© Copyright 2022 sinGRAPH Wszystkie prawa zastrzeżone

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityka Prywatności sinGRAPH (link)